Leadership

2022-2024 Officers

President

Michael Murphy

WHS

Vice President

Joni Cederholm

Johnson

Secretary

Tina Conte

​Chapman

Treasurer

Heike Tuplin

Academy

Executive Board

Pre-K

Danielle Civitarese (22-24)

​Johnson

Primary

Lynn Howard (22-24)

Murphy

Chapman

Sarah Morris (22-24)

Chapman

Chapman Exploratories:

Michael Pearson (22-24)

Chapman

Unit D

Katherine Monteiro (22-24)

Nash

Career and Tech

Julie Bowen (22-24)

​WHS

Special Education

Mary Cunniff (22-23)

WHS

Unit B

Holly MaKay (22-24)

​Johnson

Unit C

David Ripp (22-24)

WHS

High School

Dan Eggers (22-23)

​WHS

Professional Rights

High School

John Duff

​WHS

Middle Schools

Brendan Poirier

​Chapman

Primary Schools

Ydana Chella

Talbot

Unit D

Carolyn Donahue

​Wessagussett

Representative Council

WHS

Kelly Meads (A)

Mike Miller (A)

Meredith Westfall (A)

Amanda Rand (A)

John Duff (A)

Deb Partridge (A)

Rich Duseau (A)

Mike Cole (A)

Melissa Costa (A)

Tammie Stone (A)

Tina Borkowski (A)

​David Ripp (C)

Julie Rubini (D)

Ann Brow (D)

Julieanne Gammache (B)

Nicole Laporto (B)

Chapman

Jonathan Byrne (A)

Laura Caterer (A)

David Wasoka (A)

Elaine Shea (A)

Kristie Bell (A)

Brendan Poirier (A)

Sue Blackburn (A)

Kathleen Lyon (A)

Kim Clancy (A)

​Patti Murphy (D)


Wessagussett

Meg Carr (A)

Jenn Loud (A)

​Liana Labriola (A)

​Carolyn Donohue (D)

Kerry Contrino (D)

Academy

Amy Herlihy (A)

​Christine Griffin (D)


Murphy

Lisa Wiklund (D)

Danielle Holmes (A)

Tricia Ayres (A)


Seach

Janet Daley (A)

Rob Mosher (D)


Johnson

Jill Berry (A)

​Joni Cederholm (D)


Pingree

​Christina Marcella (A)

​April Belcher (A)


Talbot

Ydana Chella (A)

​Jean Rouzaut (A)​


Hamilton​

Victoria Canwell (A)

​Suzanne Ferrari (A)

Faith Dewsnap (D)


Nash

Kristen Sullivan (A)

​Allysa Hinkley (A)

Jean Roche (A)

Katie Monteiro (D)

Committees

LPAT

Lynn Howard

​Holly McKay

Communications

Mike Miller

New Member Liaison

Heike Tuplin

NCTA

Ydana Chella

TEPS

Joe Wilkins - Chair

Meredith Westfall

Julie Bowen

Liana Labriola

Danielle Holmes

By-Law Review

Heike Tuplin

Mike Miller

Tina Conte

​Melissa Faulkner

School Committee Liaison

Michael Murphy

Joni Cederholm

Tina Conte

​Heike Tuplin

Time for Success

Mike Murphy

Jennifer Loud

Michael Pearson

​Malissa Northup

PEC

Mike Murphy - Unit A

Jackie Howard - Unit D

Julieanne Gamache - Unit B & C

Sick Bank

Tina Conte - Units A, B, &C

Joni Cederholm - Unit B&D

Kathleen Monteiro - Unit D

Rob O'Leary - Unit B

Donna Beath - Units A&C

SEPAC Liaison

Jennifer Loud